Ako vzniklo slovak guides

Znie to možno trochu divne, ale za vznik tejto stránky vďačíme COVIDu. Samozrejme, aj naším priateľom a rodinám a zopár šťastným náhodám. Keď v marci 2020 prišiel prvý lockdown, práve v čase, kedy by nám po zime opäť začínala turistická sezóna, bolo to akoby niekto skočil na brzdu parnej lokomotívy, už natlakovanej a pripravenej vyraziť. A tak sme hľadali iné možnosti realizácie…

Začali sme študovať návody, ako zrealizovať online cestovateľské prednášky, ako streamovať a spájať sa so svetom. Bola to pre nás riadna výzva. Lebo zdatní sme skôr v jazykoch, komunikačných a organizačných zručnostiach. A tak sme pri našich prvotinách a testoch na youtube zopár ľudí určite dobre zabavili. Ale dali sme to… a postupne sa nám začali črtať v hlave predstavy, čo všetko by sme mohli robiť, ako na seba upozorniť… hlavne Slovensko… že my, sprievodcovia, sme tu a hneď, ako to bude možné, sme pripravení vás sprevádzať našimi mestami, rozprávať vám zabudnuté príbehy a ukazovať nepoznané uličky, domy, sochy či kamene… Robiť všetko to, čo sme doteraz robili hlavne pre zahraničných turistov, lebo našinci spoznávali skôr zahraničie ako svoje Slovensko.

Prišli nové otázky, spoznali sme nových ľudí, začali sme hľadať nové riešenia… až sme sa nejakou náhodu dostali k výzve firmy VISIBILITY – SME NA JEDNEJ LODI. Visibility ako špecialista na online marketing ponúkala možnosť získať nový web. Stačilo prihlásiť svoj projekt a napísať, prečo by mali vybrať práve nás. A my sme napísali… a oni nás vybrali. A vďaka nim sa tu teraz stretáme.

Našou ideou je cez stránku Slovak Guides spojiť vaše záujmy s našimi vedomosťami a službami. Veď kto iný vám už o svojom meste povie viac, ako turistický sprievodca, ktorý pozná každý kameň v meste a všetok svoj čas trávi hľadaním, bádaním a odhaľovaním toho, čo už dávno zakryl prach zabudnutia?

O nás

 

Je jún 2021 a my konečne spúšťame našu loď na more. Je pripravená prijímať zásielky a vynášať ich do celého sveta. Tieto zásielky – príspevky, články a atrakcie, ktoré vám na Slovak Guides prinášame, sú ako ochutnávka toho, čo všetko vám môžeme my, sprievodcovia, odovzdať na spoločnej prehliadke. Pevne veríme, že vám nestačí iba ovoniavať, ale máte chuť si z toho voňavého a pestrého koláča aj poriadne odhryznúť.

Zatiaľ nás nie je veľa – táto stránka štartuje… postupne nás tu bude pribúdať. Veríme, že už čoskoro tu nájdete tipy aj sprievodcov z celého Slovenska a dokonca aj ich odporúčania pre vaše zahraničné cestovateľské plány.

Uvažujete, ako nás využiť? Príležitosti na prehliadku mesta so sprievodcom môžu byť rôzne…

  • Možno chcete vytiahnuť na výlet svoju rodinu a spoločne spoznať štvrť, o ktorej zatiaľ toho veľa neviete
  • Alebo k vám na návštevu prídu priatelia, ktorým chcete poriadne ukázať svoje mesto
  • Či počas dovolenky navštívite región, v ktorom ste ešte neboli a chcete sa o ňom aj niečo dozvedieť
  • S kolegami ste sa dohodli na spoločnej večeri, no najskôr musia počas teambuildingovej interaktívnej prehliadky odhaliť, ktorú reštauráciu ste vlastne rezervovali
  • Alebo ste učiteľ či učiteľka v škole a deťom chcete priniesť informácie inou, zážitkovou formou

V našich profiloch nájdete témy, ktorým sa venujeme, i spôsob, ako nás môžete kontaktovať a koľko naše služby stoja.

Budeme sa tešiť na vaše otázky a hlavne na spoločné túlanie sa našimi mestami.

 

Všeobecné obchodné podmienky

 

Ochrana osobných údajom